Start Aktualności

ZDANIE OBOWIĄZKÓW KOMENDANTA POWIATOWEGO PSP W INOWROCŁAWIU


W dniu 30 października 2014 roku odbył się uroczysty apel z okazji zdania obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu przez st. bryg. Artura Przybylskiego. Od 1 listopada 2014 roku zajmował będzie stanowisko Zastępcy Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego w Toruniu. Jego obowiązki do czasu powołania nowego komendanta realizował będzie bryg. Rafał Wesołek – obecny zastępca Komendanta Powiatowego.

Z okazji awansu st. bryg. Artur Przybylski odebrał gratulacje od przybyłych na uroczystość władz wojewódzkich, powiatowych, miejskich, włodarzy gmin powiatu, przedstawicieli służb mundurowych, duchowieństwa oraz instytucji współpracujących ze strażą pożarna.

W swoim wystąpieniu st. bryg. Artur Przybylski obiecał,- „służąc w Toruniu nie zapomnę o Inowrocławiu i z całych sil będę się starał aby inowrocławska straż pożarna miała się dobrze”.

Podziękował również władzom za dotychczasową, bardzo owocną współpracę.

 

opracował: st. ogn. Michał Habicht

 

SUKCESY INOWROCŁAWSKICH STRAŻAKÓW NA PŁYWALNI


W dniu 24 października br. na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji "Olender" w Wielkiej Nieszawce odbyły się III Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Służb Mundurowych w Pływaniu. Organizatorem imprezy była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. W zawodach udział wzięło 92 zawodników między innymi z Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Policji. Komenda Powiatowa Państwowej straży Pożarnej w Inowrocławiu wystąpiła w składzie: asp. Wojciech Sieradzki, st. str. Przemysław Jeske, str. Marek Szmyt, str. Mateusz Matuszak, str. Jakub Woźniak. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy zdobywając:

- 1 złoty medal Wojciech Sieradzki na dystansie 100 m stylem dowolnym,

- 3 brązowe medale Przemysław Jeske na dystansie 50 m stylem klasycznym, Jakub Woźniak na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym,

- 1 srebrny medal  drużynowo w sztafecie 4 x 50m stylem dowolnym. Sztafeta wystąpiła w składzie: Wojciech Sieradzki, Marek Szmyt, Mateusz Matuszak, Jakub Woźniak.opracował: kpt. Ireneusz Taraszka

 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 1 z 4