Start Aktualności

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW


Dzieci z Przedszkola nr 14 przy ul. M. Skłodowskiej – Curie oraz innych placówek z terenu naszego miasta odwiedziły Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Na spotkaniu ze strażakami dowiedziały się, że ich praca nie tylko polega na gaszeniu pożarów, ale również na ratowaniu poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pomoc przy powodziach i interwencje przy skażeniach niebezpiecznymi substancjami i środkami chemicznymi. Przedszkolaki zobaczyły i poznały specjalistyczny sprzęt i pojazdy strażackie. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaka, zwijanie węża gaśniczego oraz polewanie wodą. Na zakończenie wizyty dzieci podziękowały za miłe przyjęcie i ciekawe opowieści i wręczyły strażakom pamiątkowe laurki.opracował: asp. sztab. Marek Flis

 

DZIEŃ STRAŻAKA 2015


Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka 2015, który odbył się 7 maja br. na terenie strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Inowrocławiu przy ul. Poznańskiej 133, był okazją do wręczenia inowrocławskim strażakom awansów na wyższe stopnie służbowe, odznaczeń i nagród, także dla osób zasłużonych dla ochrony przeciwpożarowej.

Awansowani:

starszy kapitan Jacek Kaczmarek,

kapitan Jerzy Ruszniak,

kapitan Andrzej Świątkowski,

starszy ogniomistrz Dariusz Majewski,

starszy ogniomistrz Jacek Kowalski,

ogniomistrz Przemysław Malinowski,

ogniomistrz Michał Szarowski,

ogniomistrz Piotr Twardowski,

ogniomistrz Szymon Woźniak,

ogniomistrz Tomasz Zawadzki,

młodszy ogniomistrz Michał Murawski,

starszy sekcyjny Jacek Płocha,

starszy sekcyjny Krzysztof Ciszewski

starszy strażak Dawid Gabryszak,

starszy strażak Marcin Gąsiorek,

starszy strażak Paweł Klajn,

starszy strażak Maciej Małkowicz,

starszy strażak Mateusz Matuszak,

starszy strażak Marek Szmyt,

starszy strażak Jakub Woźniak,

starszy strażak Jacek Gmurczyk.


Odznaczeni przez Ministra Spraw Wewnętrznych za wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków brązową odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”:

brygadier Tomasz Kruczyński,

starszy aspirant Robert Osiński,

młodszy aspirant Marcin Mościcki,

starszy ogniomistrz Krzysztof Rugowski,

starszy ogniomistrz Mirosław Potrepko,

starszy ogniomistrz Michał Habicht.


Odznaczeni przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej za działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

Złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa”:

druh Ryszard Dutka,

druh Jarosław Kowalski,

druh Michał Szarowski,

druh Mariusz Kopliński,

Srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa”:

druh Maciej Oczki,

druh Ryszard Grobelski,

Brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa”:

druh Jacek Hulisz,

druh Marcin Brykała,

druh Piotr Bednarski,

druh Radosław Manerowski,

druh Piotr Szkapiak,

druh Marcin Zandecki.


Ponadto Komendant Powiatowy PSP w Inowrocławiu bryg. Rafał Wesołek wyróżnił kilkunastu strażaków za bardzo dobre wyniki w sporcie pożarniczym oraz zaangażowanie na rzecz jednostki. Serdeczne życzenia i podziękowania strażakom złożyli znamienici goście: Poseł na Sejm RP Krzysztof Brejza, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Elżbieta Rusielewicz, Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP starszy brygadier Tomasz Leszczyński, Starosta Inowrocławski Tadeusz Majewski, Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza. Do życzeń i podziękowań przyłączyli się pozostali znakomici goście włodarze miast i gmin powiatu inowrocławskiego, przedstawiciele Policji, Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Służby Więziennej, Lasów Państwowych, Straży Miejskiej, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz sympatycy inowrocławskich strażaków. Uroczysty apel uświetnił okolicznościowy występ przygotowany przez uczniów klasy pierwszej B o profilu pożarniczym Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu. Mieliśmy również zaszczyt gościć liczną grupę strażaków w stanie spoczynku oraz sympatyków pożarnictwa z rodzinami i grupy zorganizowane. Piękna pogoda sprzyjała zarówno apelowi, jak również wieńczącemu uroczystość poczęstunkowi tradycyjną grochówką, pieczonymi kiełbaskami i słodkościami. Tegoroczny apel szczęśliwie przebiegł niezakłócony wyjazdem strażaków do działań ratowniczych. Komendant Powiatowy PSP w Inowrocławiu serdecznie dziękuje wszystkim znamienitym gościom za udział w uroczystych inowrocławskich obchodach Dnia Strażaka 2015.

 

 

opracował: st. kpt. Artur Kiestrzyn

 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 1 z 4