Start Aktualności

I MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO STRAŻAKÓW NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM


1 kwietna 2015 r. na hali Kujawianka przy III Liceum Ogólnokształcącym w Inowrocławiu rozegrano I Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Strażaków na Ergometrze Wioślarskim. W zawodach na ergometrze wioślarskim rywalizowali strażacy ośmiu komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej z województwa kujawsko-pomorskiego. Rozegrano straty indywidualne na dystansie 1000 m – rywalizowało 40 strażaków, następnie straty drużynowe sztafety na dystansie 2000 m (4 X 500 m) – rywalizowało 10 czteroosobowych drużyn. Mistrzostwom patronował Starosta Inowrocławski oraz Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął reprezentant Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy Michał Górka, drugie miejsce reprezentant Komendy Powiatowej PSP w Inowrocławiu Przemysław Jeske, trzecią lokatę wywalczył reprezentant Komendy Miejskiej w Toruniu Robert Stegnicki.

W klasyfikacji drużynowej w sztafecie na 2000 m na pierwszym miejscu uplasowała się reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Wąbrzeźnie. Drugą lokatę wywalczyła drużyna Komendy Miejskiej w Bydgoszczy. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Komendy Powiatowej PSP w Inowrocławiu.

W mistrzostwach brali udział strażacy: Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie, Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy, Komendy Powiatowej PSP w Inowrocławiu, Komendy Powiatowej PSP w Radziejowie, Komendy Powiatowej PSP w Świeciu, Komendy Miejskiej PSP w Toruniu, Komendy Powiatowej PSP w Wąbrzeźnie, Komendy Powiatowej PSP w Żninie.

Ukoronowaniem zmagań była drużynowa rywalizacja strażaków w CrossFit. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu sędziów i zawodników CF Renegat Inowrocław, wyczerpani konkurencjami wioślarskimi na ergometrze strażacy ostatkiem sił rywalizowali w tej siłowo-kondycyjnej konkurencji. Krótka, aczkolwiek zacięta rywalizacja dała następujące wyniki: pierwsze miejsce pierwsza drużyna KP PSP w Inowrocławiu, drugie miejsce druga drużyna KP PSP w Inowrocławiu, trzecie miejsce drużyna KM PSP w Toruniu.

Pierwsze z cyklu mistrzostw strażaków na ergometrze wioślarskim miały charakter zamknięty, bez udziału publiczności. Kolejne będą miały charakter otwarty.


opracował: st. kpt. Artur Kiestrzyn

 

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2015 W KP PSP INOWROCŁAW


W dniu 25.03.2015 roku w ramach  „Dni przedsiębiorczości” strażacy z KP PSP Inowrocław dali możliwość uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu poznania specyfiki zawodu strażaka, zdobycia wiedzy na temat kwalifikacji i predyspozycji niezbędnych do wykonywania zawodu. Zapoznano młodzież z podstawowym sprzętem ratowniczo-gaśniczym i jego walorami taktyczno-technicznymi, strukturą i organizacją komendy powiatowej. Po części teoretycznej uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w praktyczny sposób. Sprawiali linie gaśnicze z różnej ilości węży pożarniczych.

 

opracował: ktp. Ireneusz Taraszka

 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 1 z 4